Jak zabezpieczyć lakier samochodu na zimę?

Po co zabezpieczać samochody ceramiką na zimę?

 

Jak ochronić swój lakier samochodu przed zimą? Czy chcesz by Twój nowy samochód wyglądał na długo jak z katalogu?

Naokoło możemy już zaobserwować zbliżającą się zimę. Powoli dochodzą nas słuchy o opadach deszczu ze śniegiem, temperatura spada coraz niżej a my myślimy o odpowiednim zabezpieczeniu samochodu przed kapryśną pogodą. ALE… sama zmiana opon to nie wszystko! Co jeszcze możemy zrobić, aby dać naszemu autu MAKSYMALNĄ ochronę na jaką zasługuje?

Zimą lakier narażony jest na uszkodzenia spowodowane temperaturą, solą drogową i piachem. Woda wnika we wszystkie mikrouszkodzenia znajdujące się na lakierze i kiedy zamarza zwiększa swoją objętość powiększając tym samym skalę uszkodzenia lakieru. Jeżeli o to nie zadbamy to ilość i wielkość mikrouszkodzeń po każdej zimie zwiększy się wielokrotnie skutkując pogorszonym wyglądem lakieru i większą skłonnością do zabrudzania. Mikrouszkodzenia dają inny stopień odbicia światła co wizualnie pogarsza wygląd. Rysy na lakierze są również doskonałym miejscem do osadzania się brudu co utrudnia w konsekwencji mycie pojazdu. Na niezabezpieczonym lakierze prócz mikrouszkodzeń mogą powstawać odpryski od liści, drobnego piasku i soli drogowej. Późniejsza korekta lakieru to spory koszt, dlatego warto pomyśleć o rozwiązaniu już wcześniej.

Jakie jest najlepsze rozwiązanie by lakier Twojego samochodu był chroniony i pozostał jak nowy przez długie lata?

Właśnie tutaj pojawia się ceramika samochodowa.

 

Powłoka ceramiczna to nic innego jak płynna powłoka, która wchodzi w pory lakieru i twardnieje pod wpływem odpowiedniej temperatury i czasu. Jest przezroczysta, więc nie zmienia koloru lakieru, jednakże wiąże jego strukturę i tworzy bardzo twardą warstwę ochronną na powierzchni. Nowoczesne lakiery samochodowe są o wiele bardziej miękkie niż dawniej, gdyż przepisy regulujące ich produkcję i wpływ na środowisko zabraniają używania m.in. ołowiu do ich produkcji, stąd łatwo o zarysowania.

Twarda powierzchnia ceramiki redukuje do minimum możliwość zarysowania właściwego lakieru poprzez piasek czy sól drogową. Powłoka jest bardzo szklista, co oznacza, że oprócz ochrony daje również przepiękny efekt wizualny. Lakier posiada mikro pory na swojej powierzchni, powłoka ceramiczna wiąże z powierzchnią lakieru dając gładki efekt co niesie za sobą zwiększoną hydrofobowość, czyli łatwiejsze spływanie wody.  Samochód nie wymaga woskowania, które zimą potrafi być uciążliwe. Wpływa też na szybsze mycie pojazdu. Słowem, ceramika daje nam gwarancję, że samochód użytkowany zimą może być piękny, a samo to piękno nie wymaga wiele pracy.

Korzyści z Powłoki Ceramicznej.