Jak Zacząć

Kosmetyki samochodowe potrafią być trudne w nakładaniu. Do nałożenia powłoki ceramicznej Elixia 9X nie musisz być ekspertem. To bardzo proste. Najważniejsze aby odpowiednio przygotować samochód. Pozwoli to uzyskać najlepszy efekt.

Instrukcja

Etap 1  Przygotowanie Samochodu przed stosowaniem ceramiki.
Aby osiągnąć najlepsze rezultaty, lakier należy odpowiednio przygotować przed nakładaniem powłoki ceramicznej. Stan lakieru ma kluczowe znaczenie, gdyż może wpływać na przyczepność i podstawowe właściwości szklanej powłoki. Należy określić, czy potrzebna będzie korekta lakieru. Należy pamiętać, że odtłuszczenie lakieru jest koniecznością.
Przygotowanie Lakieru
Użyj środków do usuwania smoły i żywicy (tar remover). Usuń brud pianownicą i wodą pod ciśnieniem. Umyj nadwozie ręcznie używając rękawic z mikrofibry. Wysusz i odtłuść powierzchnię lakieru.

Środki ostrożności przed nakładaniem
1. Nie należy aplikować na cały pojazd jednorazowo. Aby uniknąć trudności związanych z utwardzeniem produktu, należy nakładać część po części.
2. Podczas docierania należy obserwować powierzchnię w dobrze oświetlonym miejscu, aby uniknąć pozostałości produktu, a jeśli oświetlenie wewnętrzne jest gorsze użyj latarki punktowej.
3. Unikaj praktyki w palącym słońcu.
4. Unikaj aplikacji w temperaturze otoczenia poniżej 10 ℃ lub powyżej 25℃ .
5. Należy wykonywać nakładanie w stanie całkowitego ochłodzenia nadwozia pojazdu.
6. Przeczytaj szczegółowo instrukcję i postępuj zgodnie z jej wytycznymi.
7. Produkt ten działa drażniąco na organizm, należy nosić rękawice ochronne.

Etap 2 Elixia 9X
1. Nałóż na gąbkę od 7 do 10 kropel, zacznij nakładanie od pionowych i poziomych linii tworząc “#”, zalecamy pracować na elementach o powierzchni 50cm * 50cm dla każdego obszaru karoserii. Ważne by nakładać jednolitą ilość produktu na powierzchnię lakieru do uzyskania najlepszego efektu. Jeżeli produktu brakuje na aplikatorze, uzupełnij go.
2. Odczekaj od 2-8 minut po nałożeniu. Sprawdzaj wilgotną mikrofibrą, czy występuje delikatny opór pod ręcznikiem przed docieraniem. Aby wytrzeć nadmiar produktu, najpierw użyj wilgotnego ręcznika (nie musisz wielokrotnie docierać, po prostu zbierz nadmiar produktu z powierzchni), następnie natychmiast użyj suchego ręcznika, aby dotrzeć ceramiczną warstwę powłoki, aż powierzchnia będzie jasna i gładka. Zalecany czas docierania: 30 ℃ = w ciągu 3 minut, 20 ℃ = w ciągu 5 minut, 10 ℃ = w ciągu 8 minut. Tempo utwardzania powłoki szklanej jest bezpośrednio związane z temperaturą i wilgotnością, dlatego zaleca się mierzenie lokalnej temperatury i wilgotności przed określeniem czasu docierania.
3. Sprawdzaj każdy element po dotarciu czy powłoka została równomiernie rozprowadzona.
4. Odczekaj od 1 do 2 godzin przed nakładaniem drugiej warstwy. Dwie warstwy nie są koniecznością, lecz dają lepszy efekt.
5. Po aplikacji unikaj kontaktu z wodą lub mycia pojazdu przed upływem 48 godzin. Odczekaj do 2 godzin przed nakładaniem SX HYDRO.

Etap 3 Nakładanie SX HYDRO
1. Spryskaj powierzchnię elementu nadwozia środkiem ochronnym SX od 4 do 5 razy.
2. Użyj suchego ręcznika, aby delikatnie wetrzeć środek naprzemiennie w linii poziomej i pionowej, a następnie użyj innego suchego ręcznika, aby dotrzeć do końca powierzchnię.
3. Zaleca się stosowanie Nano Sylikonu SX co 3-6 miesięcy, aby lepiej chronić powłokę ceramiczną.

Uwaga!
1. Nie należy smarować całego pojazdu jednorazowo. By uniknąć przedwczesnego wyschnięcia, należy nakładać element po elemencie.
2. Unikaj kontaktu z wodą lub mycia pojazdu przed upływem 24 godziny po aplikacji.

Sposób przechowywania
1. Zamknięte pomieszczenie w cieniu, optymalna temperatura 4-18 ℃ (unikać wysokiej temperatury i zamarzania)
2. Przechowywać poza zasięgiem dzieci.

[Ostrzeżenie]
· Nie pij
· Trzymaj z dala od źródła ognia.
· Po użyciu umyj ręce mydłem.
· Natychmiast skonsultuj się z lekarzem w przypadku połknięcia lub kontaktu z oczami.
· Nie używaj w innych celach niż powierzchnie lakieru samochodowego.